
We wrześniu 2002 roku zgłosiliśmy naszą szkołę do udziału w ogólnopolskiej akcji "Szkoła z klasą" organizowanej przez "Gazetę wyborczą", portal Gazeta.pl i Centrum Edukacji Obywatelskiej pod patronatem Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego przy wspóludziale PolskoAmerykańskiej Fundacji Wolności. Zgodnie z regulaminem wybraliśmy sześć zadań do realizacji, każde odpowiednio do jednej zasady wskazanej przez organizatorów. Powołaliśmy zespoły zadaniowe, które czuwały nad ich wykonaniem. Oto nasze zadania:
ZASADA 1. Szkoła dobrze uczy każdego ucznia.
ZADANIE: Dobrze wyjaśniamy, ciekawie uczymy.
ZESPÓŁ ZADANIOWY:
Ewa Urban-Lenarciak - przewodnicząca zespołu, Alina Sulich-Chojecka, Joanna Kryska, Alina Kowalska, Anna Sobecka, Barbara Oleszczuk, Jadwiga Mojska
ZASADA 2. Szkoła ocenia sprawiedliwie.
ZADANIE: Poinformujmy jak oceniamy.
ZESPÓŁ ZADANIOWY:
Mirosława Felicka - przewodnicząca zespołu, Barbara Puścian, Maria Rytel, Artur Słabowski
ZASADA 3. Szkoła uczy myśleć i rozumieć świat.
ZADANIE: Uczeń bada świat.
ZESPÓŁ ZADANIOWY:
Maria Bogdanowicz - przewodnicząca zespołu, Jerzy Stanisławski, Wanda Lemańska
ZASADA 4. Szkoła rozwija społecznie, uczy wrażliwości.
ZADANIE: Praca dla innych.
ZESPÓŁ ZADANIOWY:
Eliza Kwitowska - przewodnicząca zespołu, Alina Kowalczyk, Joanna Antoszkiewicz, Beata Lisowska, Bożena Markiewicz
ZASADA 5. Szkoła pomaga uwierzyć w siebie, tworzy dobry klimat.
ZADANIE: Szkoła bez przemocy.
ZESPÓŁ ZADANIOWY:
Jolanta Wilczyńska - przewodnicząca zespołu, Janina Chudzyńska, Zofia Zwierzchowska, ks. Przemysław Macios
ZASADA 6. Szkoła przygotowuje do przyszłości.
ZADANIE: Dostępny komputer i Internet.
ZESPÓŁ ZADANIOWY:
Ewa Iwaniec - przewodnicząca zespołu, Marianna Moczulska, Anna Drogosz, Sławomira Kozak, Katarzyna Chilińska-Smoleń, Małgorzata Bojewska
Nad koordynacją działań w ramach akcji czuwały: Anna Drogosz i Marianna Moczulska
Więcej na temat akcji "Szkoła z klasą" i naszego w niej udziału można dowiedzieć się na stronach serwisu internetowego akcji.
SZKOŁA Z KLASĄ
certyfikat
dyplom