Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

Kontakt

Urząd Miasta Marki
Al. Marszałka Józefa Piłsudskiego 95
05-270 Marki


tel. (+48 22) 781 10 03,  (+48 22) 228 73 77


e-mail: urzad.miasta@marki.pl; www: marki.pl

Adres do e-Doręczeń: AE:PL-52755-48295-FDUEA-19  

Gmina Marki:  NIP 1251622308, REGON  013269670.

Urząd Miasta Marki:  NIP  1250018556, REGON  000526009.

Spotkania z mieszkańcami  oraz spotkanie w sprawie skarg i wniosków z Burmistrzem Miasta Marki Jackiem Orychem oraz z jego Zastępcami odbywają się w każdy poniedziałek miesiąca w godzinach od 12.00 do 16.30 w Urzędzie Miasta Marki po uprzednim telefonicznym lub mailowym umówieniu takiego spotkania. W celu umówienia spotkania, prosimy o kontakt telefoniczny z Sekretariatem Burmistrza tel. 22 781 10 03.

Godziny pracy:
Poniedziałek 8.00-16.00
Wtorek 8.00-16.00
Środa 8.00-18.00
Czwartek 8.00-16.00
Piątek 8.00-14.00 

5 czerwca 2026 roku i 31 grudnia 2026 roku urząd będzie nieczynny.
3 kwietnia 2026 roku urząd będzie czynny w godzinach 8:00 - 12:00

Komisja Oświaty, Kultury i Sportu

Komisja Oświaty, Kultury i Sportu

Protokół nr 27
z posiedzenia Komisji Oświaty, Kultury i Sportu,
które odbyło się w dniu 17 listopada 2004 roku

O godzinie 11.00 posiedzenie Komisji otworzył i przywitał wszystkich zebranych Przewodniczący Komisji Tadeusz Lużyński (lista obecności stanowi załącznik nr 1 do protokołu).
Porządek obrad:
1. Otwarcie posiedzenia.
2. Wydanie opinii o projekcie uchwały o zmianie uchwały nr VI/30/99 Rady Miejskiej w Markach z dnia 10 marca 1999 roku w sprawie określenia obwodu publicznego Gimnazjum Nr 1 w Markach Al. Marszałka Józefa Piłsudskiego 96.
3. Wydanie opinii o projekcie uchwały o zmianie uchwały nr VI/31/99 Rady Miejskiej w Markach z dnia 10 marca 1999 roku w sprawie określenia obwodu publicznego Gimnazjum Nr 2 w Markach ul. Wczasowa 5.
4. Sprawy różne.
5. Zamknięcie posiedzenia.

Pkt. 2 i Pkt. 3 Wydanie opinii o projekcie uchwały o zmianie uchwały nr VI/30/99 Rady Miejskiej w Markach z w sprawie określenia obwodu publicznego Gimnazjum Nr 1 w Markach Al. Marszałka Józefa Piłsudskiego 96 (Druk nr 133) oraz o projekcie uchwały o zmianie uchwały nr VI/31/99 Rady Miejskiej w Markach w sprawie określenia obwodu publicznego Gimnazjum Nr 2 w Markach ul. Wczasowa 5 (Druk nr 134) z dnia 10 marca 1999 roku.

Projekty uchwał stanowią załączniki nr 2 i nr 3 do protokołu.

Burmistrz Janusz Werczyński szczegółowo omówił zaproponowane w projektach uchwał zmiany obwodów publicznych Gimnazjów Nr 1 i Nr 2 w Markach.

W dyskusji nad projektami uchwał udział wzięli: Przewodniczący Komisji Tadeusz Lużyński, Urszula Paszkiewicz oraz Tadeusz Skłodowski.

Przewodniczący Komisji Tadeusz Lużyński zarządził głosowanie w sprawie wydania opinii o w/w projektach uchwał.

Komisja Oświaty, Kultury i Sportu jednogłośnie pozytywnie zaopiniowała projekty uchwał o zmianie uchwały nr VI/30/99 Rady Miejskiej w Markach z w sprawie określenia obwodu publicznego Gimnazjum Nr 1 w Markach Al. Marszałka Józefa Piłsudskiego 96 (Druk nr 133) oraz o zmianie uchwały nr VI/31/99 Rady Miejskiej w Markach w sprawie określenia obwodu publicznego Gimnazjum Nr 2 w Markach ul. Wczasowa 5 (Druk nr 134) z dnia 10 marca 1999 roku.
(W głosowaniu nie brał udziału radny Robert Tankiewicz).

Pkt. 4 Sprawy różne.
Przewodniczący Komisji Tadeusz Lużyński poinformował zebranych o tematyce spotkania, zorganizowanego przez Starostwo Powiatu Wołomińskiego dla przewodniczących Komisji Oświaty, Kultury i Soprtu z terenu powiatu.
Radna Urszula Paszkiewicz uzupełniła wypowiedź Przewodniczącego Komisji o relację z poprzedniego spotkania w Starostwie Powiatu Wołomińskiego, na którym była obecna.

Radna Urszula Paszkiewicz zwróciła się do Burmistrza Janusza Werczyńskiego o wyjaśnienie kwestii wypłaty nagród dla pracowników oświaty z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Burmistrz Janusz Werczyński szczegółowo poinformował Komisję o zasadach przyznawania nagród w szkołach w 2004 roku.

Przewodniczący Komisji Tadeusz Lużyński poruszył temat funkcjonowania kuchni w szkołach.

Burmistrz Janusz Werczyński udzielił wyjaśnień w w/w kwestii.

Radny Robert Tankiewicz i radna Elżbieta Świniarska wzięli udział w dyskusji nad finansami oświaty.

Burmistrz Janusz Werczyński w odpowiedzi podkreślił konieczność motywowania dyrektorów szkół do racjonalnego i oszczędnego dysponowania środkami finansowymi.

Radny Tadeusz Skłodowski zgłosił potrzebę utworzenia stanowiska Inspektora Oświaty, który w ramach istniejącego Referatu Oświaty, miałby za zadanie koordynację ogółu zagadnień, związanych z zarządzaniem placówkami oświatowymi. Jednocześnie podkreślił konieczność zorganizowania ogólnej debaty na tematy związane z funkcjonowaniem oświaty w mieście.

Przewodniczący komisji Tadeusz Lużyński odczytał zebranym pismo ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Markach, informujące o zamiarze przeprowadzenia zajęć profilaktyczno – edukacyjno – informatycznych z udziałem przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji w Wołominie (pismo stanowi załącznik nr 4 do protokołu).

Pkt. 5 Zamknięcie posiedzenia.

O godzinie 12.00 Przewodniczący Komisji Tadeusz Lużyński zamknął posiedzenie Komisji Oświaty, Kultury i Sportu.

Protokołowała: Elżbieta Jurczyk

Powiadom znajomego