Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

Kontakt

Urząd Miasta Marki
Al. Marszałka Józefa Piłsudskiego 95
05-270 Marki


tel. (+48 22) 781 10 03,  (+48 22) 228 73 77


e-mail: urzad.miasta@marki.pl; www: marki.pl

Adres do e-Doręczeń: AE:PL-52755-48295-FDUEA-19  

Gmina Marki:  NIP 1251622308, REGON  013269670.

Urząd Miasta Marki:  NIP  1250018556, REGON  000526009.

Spotkania z mieszkańcami  oraz spotkanie w sprawie skarg i wniosków z Burmistrzem Miasta Marki Jackiem Orychem oraz z jego Zastępcami odbywają się w każdy poniedziałek miesiąca w godzinach od 12.00 do 16.30 w Urzędzie Miasta Marki po uprzednim telefonicznym lub mailowym umówieniu takiego spotkania. W celu umówienia spotkania, prosimy o kontakt telefoniczny z Sekretariatem Burmistrza tel. 22 781 10 03.

Godziny pracy:
Poniedziałek 8.00-16.00
Wtorek 8.00-16.00
Środa 8.00-18.00
Czwartek 8.00-16.00
Piątek 8.00-14.00 

5 czerwca 2026 roku i 31 grudnia 2026 roku urząd będzie nieczynny.
3 kwietnia 2026 roku urząd będzie czynny w godzinach 8:00 - 12:00

Komisja Oświaty, Kultury i Sportu

Komisja Oświaty, Kultury i Sportu

Protokół nr 18 z posiedzenia Komisji Oświaty, Kultury i Sportu,
które odbyło się w dniu 28 stycznia 2004 roku.

O godzinie 11.00 posiedzenie Komisji otworzył i przywitał wszystkich zebranych, Przewodniczący Tadeusz Lużyński (lista obecności stanowi załącznik nr 1 do protokołu).
Porządek obrad:
1. Otwarcie posiedzenia.
2. Wnioski w sprawie zmian w porządku obrad.
3. Analiza projektu budżetu miasta na rok 2004.
4. Sprawy różne.
5. Zamknięcie posiedzenia.

Pkt. 2. Wnioski w sprawie zmian w porządku obrad.
Nie zgłoszono żadnych wniosków.

Pkt. 3. Analiza projektu Budżetu Miasta na rok 2004.

Przewodniczący Tadeusz Lużyński poinformował, że analiza będzie dotyczyła dotacji, przewidzianych w projekcie budżetu na 2004 rok dla Mareckiego Ośrodka Kultury i dla Biblioteki Publicznej. Poprosił Panią Krystynę Klimecką Dyrektora Mareckiego Ośrodka Kultury o zabranie głosu w sprawie zaproponowanej w budżecie dotacji na MOK.

Pani Krystyna Klimecka poinformowała o najbardziej niezbędnych potrzebach dotyczących remontu budynku Mareckiego Ośrodka Kultury, czyli: dokończenie wymiany okien, ułożenie kostki brukowej na parkingu MOK-u, oraz wymiana pokrycia dachowego. Dodała, iż łączy się to z większymi kosztami, ponieważ budynek MOK-u uznany jest jako zabytek i w związku z tym materiały użyte do remontu muszą spełniać wymogi narzucone przez konserwatora zabytków. Stwierdziła, że przewidziane w budżecie na 2004 rok środki wystarczą jedynie na bieżące utrzymanie Ośrodka.
Pani Krystyna Klimecka zwróciła się z prośbą o zwiększenie dotacji na dokończenie rozpoczętego remontu.

Przewodniczący Tadeusz Lużyński stwierdził, że Marecki Ośrodek Kultury jest "wizytówką" i reklamą dla całego miasta. W związku z tym poinformował, iż Komisja spróbuje znaleźć w budżecie miasta Marki na 2004 rok pieniądze na dokończenie remontu w budynku MOK-u.
Następnie poprosił, aby zabrała głos Dyrektor Biblioteki Publicznej.

Pani Małgorzata Rowicka Dyrektor Biblioteki Publicznej w Markach poinformowała, że dotacja, jaka została przewidziana w projekcie Budżetu Miasta Marki na 2004 rok jest wystarczająca jedynie na bieżące utrzymanie biblioteki, ale nie wystarczy na wykonanie jakichkolwiek remontów, które byłyby wskazane w budynku biblioteki.

Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu powiedział, że obie przedstawione sprawy dotyczą ważnych dla miasta instytucji i w związku z tym kolejne spotkanie Komisji będzie poświęcone rozwiązaniu tych problemów.

Pkt. 4. Sprawy różne.
Nie zgłoszono żadnych spraw.

Pkt. 5. Zamknięcie posiedzenie.
O godzinie 13.00 Przewodniczący Komisji Tadeusz Lużyński zamknął posiedzenie Komisji Oświaty, Kultury i Sportu.

Protokołowała: Agnieszka Lipka
Przewodniczący Komisji
Oświaty, Kultury i Sportu
Tadeusz Lużyński


Powiadom znajomego